Tym razem propozycja dla dorosłych mieszkańców Osiedla Wiszące Ogrody. Kulturalna 🙂 Opuszczamy osiedle i wybieramy się razem do teatru. Nie tylko na spektakl, także zobaczyć zakamarki teatralne! Będziemy mogli zajrzeć w miejsca, których zwykli śmiertelnicy oglądać nie mogą (m. in. rekwizytornię, kabinę elektroakustyczną, scenę od zaplecza).

Start 14 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 19:00.
Czas trwania spektaklu: 1h.
Zwiedzanie teatru: ok. 45 minut.

Transport do teatru: we własnym zakresie.
Bilety (po 22 zł) kupujemy sami na miejscu (będą już zarezerwowane dla nas), oprowadzanie po teatrze funduje Stowarzyszenie Wiszące Ogrody ze środków własnych.

Kto chciałby dołączyć, proszony jest o kontakt mailowy na adres sawicka.justyna@gmail.com. Maksymalna liczebność grupy: 25 osób, liczy się kolejność zgłoszeń.

Nie wierzę w śmierć
na podstawie tekstu o. Wacława Oszajcy
dramaturgia, reżyseria: Tomasz Kaczorowski
scenografia: Agnieszka Wielewska
muzyka: Miłosz Sienkiewicz
obsada:
Joanna Tomasik
Jacek Gierczak
Jacek Majok
Piotr Srebrowski
Krystian Wieczyński
Prapremiera: 5 listopada 2017, Sala Prób Teatru Miniatura
Dla dorosłych
Czas trwania: 1 h

Czy głęboka i żarliwa wiara może być usprawiedliwieniem zabójstwa? Czy w konsumpcyjnej współczesności możliwe jest bezwarunkowe przebaczenie i miłość? Gdzie jest granica wolności twórczej artysty?

„Nie wierzę w śmierć” to otwarty i szczery dialog o granicach sztuki i kultu religijnego prowadzony przez człowieka Kościoła oraz osobę niewierzącą. Jako punkt wyjścia do tej rozmowy autor o. Wacław Oszajca i reżyser Tomasz Kaczorowski wybrali gdańską legendę o niespotykanej ekspresji konającego Chrystusa z krucyfiksu, który stanowi jeden z elementów pochodzącej z XV wieku Grupy Ukrzyżowania w bazylice Mariackiej. To opowieść o rzeźbiarzu, który zabił swojego modela, żeby w wiarygodny sposób oddać wyraz cierpienia i męki umierającego. Współpraca autora i reżysera jest dowodem na to, że przeciwieństwa mogą zrodzić wzajemne zaufanie i szacunek.

Przedstawienie łączy plan aktorski z nietypowymi formami lalkowymi wykonanymi z drewna.

Recenzja na portalu Trojmiasto.pl:
https://kultura.trojmiasto.pl/Pomiedzy-dobrem-i-zlem-w-drewnianej-oprawie-Recenzja-Nie-wierze-w-smierc-n118188.html

 709 total views,  1 views today