Drodzy Sąsiedzi!

Sytuacja w trakcie pandemii wielu osobom uniemożliwiła wspólne muzykowanie, czy to zawodowo, czy hobbystycznie. W sieci pojawiło się wiele inicjatyw, w których pomysłowi muzycy nagrywali swój instrument lub głos samodzielnie w domu, a następnie łączyli z nagraniami innych osób i tworzyli z tego wspólny utwór. Przykładowo Niewielka Orkiestra Siedzących na Czacie nagrała cover utworu ,,Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic” (https://www.youtube.com/watch?v=ruWrmftwO5Y). Pomysł nie jest nowy, podobną inicjatywę zorganizował kilka lat temu Cezik pod nazwą ,,Let’s make a piosenka” (https://www.youtube.com/watch?v=-vSotFqPhx4).

Stowarzyszenie Wiszące Ogrody zaprasza wszystkich muzyków, amatorów i profesjonalistów, osoby śpiewające, a także najmłodszych do wspólnego nagrania piosenki ,,Małe szczęścia” Roberta Jansona. Wzięcie udziału w inicjatywie jest bardzo proste – wystarczy przesłać do nas film ze swoim nagraniem głosu lub instrumentu. Może to być cały utwór, a może być tylko fragment (np. refren). Instrument może być zupełnie dowolny. Chętnie pomożemy we wszystkich sprawach technicznych.

Od 15 czerwca do 30 września 2020 r. czekamy na Wasze nagrania. W sierpniu zajmiemy się scalaniem nagrań w jeden utwór oraz tworzeniem filmu. Rezultat opublikujemy na stronie internetowej Stowarzyszenia Wiszące Ogrody oraz na naszych profilach na Facebooku i YouTube.

Wzięcie udziału jest bardzo proste:

1. Dajcie nam znać mailem na adres piosenka@swo.gdansk.pl lub Messengerem @Stowarzyszenie Wiszące Ogrody, że nosicie się z zamiarem dołączenia do projektu. To nie jest zobowiązanie, po prostu aby dobrze zaplanować projekt potrzebujemy informacji ile osób wstępnie jest chętnych.

2. Zapoznajcie się z informacjami technicznymi oraz regulaminem.

3. Wysyłajcie swoje dzieła, a my włączymy je do projektu.

 

Aktualizacja 2 listopada 2020 r.

Utwór nagrany w ramach projektu można obejrzeć tutaj: https://swo.gdansk.pl/wp/nagrajmy-piosenke-z-sasiadami-premiera-utworu/

 941 total views,  1 views today