Po kilku tygodniach intensywnej pracy wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2022 zostały złożone. Spora grupa mieszkańców poświęciła czas na studiowanie planów zagospodarowania przestrzennego, analizę własności działek, dopytywanie się o możliwości zagospodarowania ich w ramach BO w jednostkach UM, sporządzanie kosztorysów itd. Spotkania w terenie, pomiary, zdjęcia (również robione dronem), długie wątki mailowe i na Messengerze – duch obywatelski jest w naszej okolicy bez wątpienia bardzo mocny.

Nie wszystkie pomysły udało się przekuć w konkretne wnioski. Główną przeszkodą jest niewielka ilość terenów należących do gminy Gdańsk, a także wysokie koszty zrealizowania nawet wydawałoby się prostych pomysłów.

Zapraszamy na stronę https://gdansk.ardvote.pl/lista-projektow/, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi złożonymi projektami. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbieranie i opracowywanie pomysłów, dzielili uwagami, kontaktowali z radnymi i urzędnikami oraz w ten czy inny sposób wspierali prace.

 285 total views,  1 views today