Zapraszamy wszystkich artystów, rzemieślników i twórców działających na terenie osiedla do wzięcia udziału w Dniach Sztuki i Rzemiosła na Wiszących Ogrodach.

Planujemy następujące działania:

  • Utworzenie wirtualnej galerii twórczyń i twórców na stronie Dni Sztuki i Rzemiosła.
  • Nagranie filmów/wywiadów prezentujących autorów i ich dzieła.
  • Zorganizowanie wystawy plenerowej.

Jeśli coś tworzysz i masz ochotę wziąć udział w inicjatywie, koniecznie napisz na adres kontakt@swo.gdansk.pl. Staramy wszystko zorganizować w taki sposób, aby wysiłek po Twojej stronie był jak najmniejszy. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tym jak dołączyć.

Inicjatywa skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i do hobbystów, amatorów i zupełnie początkujących osób.

Krok 1: Wirtualna galeria

Przygotuj około dziesięciu zdjęć prezentujących Twoje dzieła, na każdym zdjęciu osobny przedmiot (bez kolaży).

Przygotuj krótki opis o sobie i swojej działalności. Zarówno na stronie internetowej, jak i później w nagraniach interesujące będą następujące szczegóły (oczywiście podajesz tylko te informacje, na które masz ochotę):

  • O Tobie: jak się nazywasz, skąd pochodzisz lub skąd przeprowadziłaś się na Wiszące Ogrody, gdzie mieszkasz (wystarczy ulica) i od jak dawna oraz dodatkowe informacje o Tobie wg Twojego uznania.
  • O Twojej działalności: jaka jest nazwa Twojej firmy/działalności, na czym ona dokładnie polega, jak się fachowo nazywa, dlaczego zajęłaś się akurat tą działalnością, jaką stosujesz technikę bądź techniki, jak wygląda Twój warsztat pracy, skąd czerpiesz inspiracje, jaki jest los Twoich dzieł po ich stworzeniu (sprzedaż, wystawy itd.), czy prowadzisz działalność dodatkową (np. warsztaty), z jakimi osobami, twórcami bądź instytucjami współpracujesz.
  • Kontakt: jaki jest adres Twojej strony www, profilu na Facebooku, Instagramie, adres e-mail, gdzie można obejrzeć Twoje dzieła, gdzie można kupić Twoje dzieła.

Zdjęcia i opis działalności przyślij mailem na adres kontakt@swo.gdansk.pl. Jak najszybciej się da (są wakacje, więc może to potrwać parę dni) dodamy materiały o Tobie na stronę Dni Sztuki i Rzemiosła. Chcielibyśmy, aby wirtualna galeria była w pełni gotowa mniej więcej w połowie sierpnia, dlatego im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.

Krok 2: Nagranie filmu/wywiadu

Zaczniemy od spotkania się w celu przedyskutowania koncepcji. Każda działalność wymaga nieco innego sposobu zaprezentowania, dlatego wspólnie ułożymy scenariusz nagrania. Znajdą się w nim ujęcia Twoich dzieł, przedstawienie ,,pracy w toku”, sfilmowanie warsztatu pracy itd. Na nagraniu będzie odtwarzana muzyka, na tle której będziesz opowiadać o swojej działalności (zza kadru lub bezpośrednio do kamery). Cały film będzie trwać od 1 do 5 minut. Filmowaniem i montażem zajmie się ekipa Stowarzyszenia Wiszące Ogrody. Cały film będzie na końcu przez Ciebie autoryzowany, możemy wprowadzać poprawki itd.

Krok 3: Wystawa plenerowa

Jesienią planujemy zorganizowanie wystawy plenerowej. Najpierw spotkamy się ze wszystkimi uczestnikami projektu i przedyskutujemy w jaki sposób możemy zaprezentować Waszą działalność. Organizacją zajmie się Stowarzyszenie Wiszące Ogrody, ale Wasze porady i pomoc będzie nie do przecenienia.

Masz pytania?

Napisz maila na adres kontakt@swo.gdansk.pl lub wyślij wiadomość Messengerem na adres https://www.facebook.com/StowarzyszenieWiszaceOgrody.

 438 total views,  1 views today